Upravit stránku
Typ akce Prodej
Typ bytu Byt 5+kk
Celková plocha 150  (m2)
Číslo 20452
Obec Praha
TOP
  • Cena21 990 000 Kčza nemovitost

POPIS

Prostorný byt u Vltavy přestavěný na dva velké samostatné dvoupokojové byty aktuálně pronajímané. Každý z bytů má svůj vlastní vchod ze společných prostor. 2+kk, 64m2, vstupní chodba, komora, toaleta, koupelna se sprchovým koutem, obývací pokoj s kuchyňským koutem s vybavenou kuchyňskou linkou, ložnice, byt je možno ponechat vybavený a zařízený. Samostatné ele. etážové topení, boiler. Kompletní rekonstrukce před pěti lety. Druhý byt je 2+1 s balkónem, 86m2, vstupní hala, samostatná toaleta, ložnice s balkónem do vnitrobloku, koupelna se sprchovým koutem, kuchyň s vybavenou kuchyňskou linkou a jídelnou, ložnice. Samostatné ele. etážové topení, boiler. Kompletní rekonstrukce před pěti lety. Pro smluvení prohlídky prosím volejte.

Genius Loci:

Dienzenhoferovy sady jsou pojmenovány po význačném českém barokním architektovi Kiliánovi Ignácovi Dienzenhoferovi. Tento slavný Čech pracoval například na Břevnovském klášteře, v Hradčanech na Loretě, kostelu sv. Jana Nepomuckého na Malé Straně na kostelu sv. Mikuláše a jeho nejrozsáhlejší světskou stavbou je Invalidovna v Karlíně. Pracoval převážně pro šlechtu a církev. Přímo na Smíchově pak stojí jeho Dienzenhoferova vila, překrásný barokní zámeček, který postavil pro svojí rodinu. Pojmenoval jí Portheimka a je chráněna jako kulturní památka ČR. V letech 1775 byla na místě, které dnes nese jméno Dienzenhoferovy sady, vybudována Marií Terezií rozsáhlá botanická zahrada, kterou do nynější podoby upravil v roce 1929 nejdřív Jan Jiří Slavata a následně malostranští jezuité. I v této době jsou Dienzenhoferovy sady prostorem bujné veřejné zeleně, který zdobí levý břeh Vltavy. Jednou z hlavních dominant těchto sadů je 17-ti metrový dub, prohlášený za památný strom. Blízká přítomnost Jiráskova mostu, dříve pojmenovaného Dientzenhoferova mostu, který je užitečným spojníkem pravého a levého břehu usnadňuje obyvatelům Dienzenhoferových sadů přesuny do Nového Města nebo např. k nedalekému světoznámému Tančícímu domu, postavenému Vladem Milunicem, českým architektem či domu U Dvou tisíc, kde celé dětství a dospívání prožil Václav Havel. Samotné domy v této oblasti Dienzenhoferových sadů jsou pak barokním skvostem, které si nenechá ujít žádný návštěvník Prahy. Vy teď máte jedinečnou a neopakovatelnou příležitost se na tuto exkluzivní adresu nastěhovat do luxusních bytů.

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Stav objektu Velmi dobrý
Technologie výstavby Cihlová
Celkový počet podlaží 5
Číslo podlaží v domě 2

PLOCHY

Užitná plocha 150  (m2)

TELEKOMUNIKACE

Internet Ano

OBČANSKÁ VYBAVENOST

MHD Ano
Školka Ano
Škola Ano
Lékař Ano
Pošta Ano
Obchody Ano
Supermarket Ano
Služby Ano

PŘÍSLUŠENSTVÍ A VYBAVENÍ

Sklep Ne

SÍTĚ A ENERGIE

Elektro 230V Ano
Topení elektro Ano

ENERGIE

Třída energetické náročnosti budovy C - Úsporná
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti