Upravit stránku
Typ akce Prodej
Typ domu Samostatný rodinný dům
Celková plocha 971  (m2)
Číslo 19044
Obec Teplá
Rezervováno
  • Cena2 700 000 Kčza nemovitost

POPIS

Poloha, soukromí, možnost penzionu. Dům stojí v krásném čistém prostředí Tepelské vrchoviny na klidném místě kousek od náměstí. Jsou zde prostory k bydlení i pro více rodin, nebo k podnikání popřípadě zřízení menšího penzionu. Patrový rodinný dům se třemi byty, 4+kk a 2x 2+kk o celkové ploše cca 420m2, první patro obývané, přízemí v započaté rekonstrukci. Zastavěná plocha domu cca 233m2. Dům je patrový má obytnou část s obyvatelným podkrovím a nebytovými prostory. Vstupní část z ulice do zahrady je zděná s velkou dřevěnou obloukovou bránou. Obytná část domu: přízemí je ve fázi rekonstrukce, původně tu byl byt 2+1. Další část, která přiléhá k obytné části domu jsou nebytové přízemní prostory velké a malé dílny + WC a malý sklep.
Z velké dílny je vstup do patra, ze kterého je možné zrekonstruovat mezonetový byt 2+kk nebo ho použít k jiným účelům (tělocvična, atelier,...). V prvním patře je byt s obyvatelným podkrovím (4+kk+pracovna+podkroví). Velký otevřený obývací pokoj 37m2 s krbem, s dřevěnými schody do podkroví, kuchyňský kout, ložnice 14m2 a dva další pokoje 2x 21m2 + 12m2 mezonet nad každým pokojem, velká čtvercová chodba, koupelna, WC a samostatná komora s přípojkou na pračku. Podkroví nad bytem je využíváno jako ubytování pro hosty, pracovna, sušárna a sklad pro sezónní věci. Kotel na tuhá paliva a plynový kotel, kterým je dům vytápěn a el. bojler na ohřev vody. Dům je připojen na vodovod veřejnou kanalizaci a má zavedený plyn. Za domem pokračuje v celé šíři pozemku zahrada (západní směr), jejíž dominantou je vysoký komín z červených cihel přistavěný ke zdi domu, komín má skvělý tah a je využíván jako venkovní krb/udírna s krytým posezením.
Na konci zahrady stojí stodola, která potřebuje rekonstrukci. Zahrada je pravidelně udržovaná, slunná. Na dvorku je ještě jedna stavba, zděná kolna, z níž vedou kamenné schody do sklípku s obloukovou klenbou a studánkou se stálou hladinou vody, která nevysychá ani při dlouhotrvajícím suchu. Voda je užitková a lze ji použít na každodenní zalévání v kterémkoliv období roku. Jelikož není známa energetická třída PENB, v souladu s novelou zákona 406/2000 uvádíme nejhorší energetickou třídu, tedy G. Město Teplá leží 15 km od Mariánských Lázní, cca 45 km od Chebu, Plzně a Karlových Varů a cca 25 km od hranic s Německem. Ve městě je městský úřad, kulturní a informační centrum s knihovnou, školka, škola, zdravotní středisko, lékárna, pečovatelský dům pro staré občany, pošta, obchody s potravinami a dalším sortimentem, nádraží s pravidelným vlakovým spojením do Karlových Varů a Mariánských Lázní a autobusovým spojením do M. Lázní a okolních obcí. Cca 1 km od města se nachází národní kulturní památka Klášter premonstrátů Teplá s veřejně dostupným parkem, za ním cca 1,5 km kemp Betlém, obojí dostupné z Teplé pěšky či na kole po udržované cyklostezce.
Na nemovitosti neváznou žádné závazky ani hypotéční úvěr. Možnost financování hypotékou či jiným druhem úvěru. Zajištění kompletního právního servisu, vyřízení financování a úschova peněz. Cena 2.700.000,-Kč

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Stav objektu Dobrý
Technologie výstavby Smíšená
Poloha objektu Samostatný
Celkový počet podlaží 2

PLOCHY

Užitná plocha 420  (m2)
Plocha zahrada 359  (m2)
Zastavěná plocha 230  (m2)

PŘÍSLUŠENSTVÍ A VYBAVENÍ

Sklep Ano

SÍTĚ A ENERGIE

Plyn Ano
Elektro 230V Ano
Elektro 400V Ano
Vodovod Ano
Vlastní vodní zdroj Ano
Kanalizace Ano
Topení ústřední Ano
Topení plyn Ano
Topení tuhá paliva Ano

ENERGIE

Třída energetické náročnosti budovy G - Mimořádně nehospodárná
Nahoru